Firma Fast Data, została założona w 1996 roku przez Pana Piotra Jurago. W 2005 roku przekształciła się w Fast Data Sp. z o.o.. Od samego początku naszej działalności, skupiliśmy się na dostarczaniu rozwiązań informatycznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Nasza firma zyskała uznanie jako jeden z dziesięciu czołowych dystrybutorów systemu Symfonia (wówczas jeszcze firmy Altkom Matrix) w Polsce w 1998 roku.

Nasza pasja do dostarczania spersonalizowanych rozwiązań informatycznych skłoniła nas do wyboru systemu Symfonia, który pozwalał na rozbudowywanie jego funkcjonalności poprzez wbudowany w każdy moduł tzw. Język raportów.

Działając na rynku, nawiązaliśmy kontakt z firmami korzystającymi z systemu Symfonia do obsługi księgowości, co zaowocowało zamówieniami na dedykowane rozwiązania. Jednym z pierwszych projektów była implementacja systemu śledzenia ruchu kontenerów dla firmy Pollevant.

W 2001 roku, dla firmy Baltimar, stworzyliśmy pierwszy system obsługi zamówień, który zautomatyzował cały proces obsługi klienta, od momentu otrzymania zapytania ofertowego przez zapytania do dostawców, aż po wysyłkę towaru, generowanie dokumentów handlowych i raportowanie.

Ten projekt stał się fundamentem dla naszych rozwiązań i przekształcił naszą firmę z przedsiębiorstwa handlowego w dostawcę oprogramowania.

Kluczowym momentem w naszej historii było dostarczenie dedykowanego systemu obsługi zamówień dla firmy Telezakupy Mango z Gdyni. Ten system służył firmie przez wiele lat i umożliwiał obsługę tysięcy zamówień każdego miesiąca.

W 2003 roku czterech dealerów marki Opel zwróciło się do nas z prośbą o stworzenie systemu DMS (Dealer Management System). Produkcja tego systemu pochłonęła wiele miesięcy pracy, a w połowie 2004 roku system został wdrożony w firmie Serwis Haller w Gdańsku, a także w nowo otwartym salonie w Gdyni. Nasze rozwiązanie zostało oficjalnie certyfikowane przez General Motors i stało się jednym z zatwierdzonych przez Importera systemów DMS do użytku przez dealerów marki Opel w Polsce. Przez okres kilkunastu lat ogromna większość (ok 80%) dealerów marki OPEL w Polsce zmieniła system na rozwiązanie FLEX.DMS autorstwa Fast Data.

W 2013 roku stworzyliśmy własną platformę do tworzenia aplikacji – Framework.Flex. Dzięki niej jesteśmy w stanie dostarczać elastyczne rozwiązania dostosowane do bieżących potrzeb naszych klientów. W tym samym roku platforma ta posłużyła nam do stworzenia rozwiązania typu FLEX.ERP dla firmy Masters będącej liderem w Polsce na rynku dystrybucji części elekronicznych. W roku 2013 powstał także projekt stworzenia programu typu CRM dla dealerów samochodów osobowych i tak powstał Flex.CRM.

W 2017 roku powstał Framework.Server – serwer REST umożliwiający udostępnianie danych z naszych aplikacji innym systemom. Następnie rozwijana jest platforma Framework.WebClient, co pozwala na dostęp do naszych aplikacji za pomocą przeglądarki internetowej.

W 2019 roku nasza firma zcertyfikowała systemu FLEX.DMS na potrzeby współpracy z koncernem Stellantis (wtedy PSA).
W 2021 roku system FLEX.DMS został również zcertyfikowany dla marki Hyundai.