Czym jest FLEX.DMS

FLEX.DMS (Dealer Management System) jest dedykowanym oprogramowaniem do efektywnego zarządzania działalnością przedsiębiorstw w branżach: motoryzacyjnej oraz AGRO m.in. dla dealerów samochodowych, motocykli, pojazdów i maszyn rolniczych lub innych pojazdów i maszyn. To kompleksowe narzędzie, które wspomaga zarządzanie wielorakimi procesami w powyższych branżach.

Zakres funkcji, które oferuje FLEX.DMS:

  1. Zarządzanie sprzedażą i marketingiem: Flex.DMS umożliwia śledzenie i zarządzanie całym procesem sprzedaży pojazdów oraz maszyn, od konfiguracji i zamówienia, przez proces przyjęcia na stan, proces doposażenia, tworzenia ofert, generowanie umów, rezerwacje, zarządzanie klientami, aż do wystawienia faktury końcowej i ewentualnych korekt tych faktur. W trakcie całego procesu pozwala na ciągłe śledzenie i analizę kosztów i zysków, a po zakończeniu analizę wyników sprzedaży. Dodatkowo wspiera działania marketingowe i pozwala na analizę ich skuteczności.
  2. Zarządzanie magazynem i częściami zamiennymi: Flex.DMS umożliwia efektywne zarządzanie magazynem części zamiennych, monitorowanie stanu zapasów, obsługę zamówień klientów i generowanie zamówień do dostawców w oparciu o wcześniej ustalone założenia. Pozwala na stałą kontrolę magazynu, zalegania części oraz obsługę zamienników. Program posiada również moduł, który pozwala sprawdzać stany magazynowe u innych dealerów lub firm używających Flex.DMS.
  3. Zarządzanie serwisem i obsługą posprzedażową: Flex.DMS pozwala na zarządzanie zespołem serwisowym, planowanie harmonogramów serwisowych, łatwe przypisywanie i wydawanie części do zlecenia serwisowego oraz prostą obsługę zwrotów części na magazyn. Umożliwia obsługę roszczeń gwarancyjnych, kształtowanie i śledzenie interakcji z klientami, prowadzenie programów lojalnościowych i rabatowych oraz obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.
  4. Analiza danych i raportowanie: Flex.DMS dostarcza narzędzi do analizy danych biznesowych i generowania raportów. To pozwala na monitorowanie wydajności sprzedaży oraz serwisu, ocenę efektywności działań marketingowych, identyfikację trendów rynkowych oraz śledzenie wyników finansowych.
  5. Zarządzanie finansami: Flex.DMS pomaga w zarządzaniu finansami firmy, w tym śledzeniu transakcji finansowych, zarządzaniu fakturami i paragonami, kontrolowaniu kosztów, zarządzaniu magazynem oraz analizowaniu wyników finansowych.
  6. Obsługa kasy i płatności. Flex.DMS wspiera pracowników na każdym etapie finalizacji sprzedaży, począwszy od automatycznego wystawienia paragonu fiskalnego przez drukowanie spersonalizowanej faktury, po obsługę płatności.

FLEX.DMS (Dealer Management System) jest kluczowym narzędziem do usprawnienia i ułatwienia pracy oraz wymiany danych z innymi systemami. Dzięki integracji i automatyzacji różnych procesów biznesowych, DMS wspomaga pracowników i zarząd w efektywnym zarządzaniu firmą zarówno w branżach motoryzacyjnych i AGRO jak również w innych branżach związanych z sprzedażą oraz serwisem maszyn i urządzeń.

Korzyści ze zastosowania FLEX.DMS